Окуліст

м. Львів, пр. Червоної Калини, 29а

Перевірте зір онлайн

Записуйтесь на прийом

(032) 212-34-56

Офтальмологічна клініка у Львові. Окуліст Львів

Офтальмоло́гія (від грец. Ὀφθαλμός – «око» і λόγος – «вчення») – галузь медицини, що вивчаѓ анатомію і фізіологію органів зору, хвороби ока та розробляѓ методи лікування та профілактики.

Вчення про очні захворювання стало формуватися в стародавніх цивілізаціях. Вперше очні хвороби згадані в зводі законів Хамурапі (Вавилон, XVIII ст. до н. е.). Перші папіруси Стародавнього Єгипту, які містять відомості про очні хвороби, датуються XVII–XV ст. до н. е..

У санскритських текстах Стародавньої Індії, що датуються III–IV ст. до н. е., викладено вчення Сушрути і Харакі про очні хвороби. Органом, який сприймаѓ світло, вважали кришталик. В Індії були знайомі вже з 74 очні захворювання, причинами яких вважалися зміни соків тіла (жовч, слиз і кров), що проникали через жили в очі. Вивченням і лікуванням очної патології активно займалися китайські алхіміки.

У Стародавній ‛реції ‛іпократ (V–IV ст. Го н. Е..) У своїх працях згадував про захворювання очей. Аристотель (IV ст. до н. е.) вважав, що «світло ѓ рух, що виходить від світиться тіла і збираѓться крізь прозорі середовища прозорої очної вологи, завдяки чому відбуваѓться сприйняття світиться тіла».

Корнелій Цельс (I ст. до н. е.) встановив факт існування райдужної оболонки, циліарного тіла, передньої і задньої камер. Він також розділив сліпоту на незворотну, викликану глаукомою, і оборотну, викликану катарактою. Цельс удосконалив методику усунення катаракти, яку застосовували аж до середини XVII ст.

Арабським лікарям належить заслуга в систематизації знань стародавніх цивілізацій та їх великому практичному застосуванні. Ібн-Аль-Хайтам (Альхазен, X–XI ст. Н. Е..) Написав «Книгу про оптику», яка багато в чому сприяла винаходу окулярів і виникнення сучасних теорій зору в Європі. Відома праця Абу Алі ібн Сіни (Авіценни, X ст. н. е.) «Канон лікарської медицини» була базовим посібником з очних хвороб як в арабських країнах, так і в Європі протягом більше 500 років[1].

Новини

Офтальмологія

12 червня 2013 р.
Офтальмоло́гія (від грец. Ὀφθαλμός – «око» і λόγος – «вчення») – галузь медицини, що вивчаѓ...

Анатомія і фізіологію

12 червня 2013 р.
Анатомію і фізіологію органів зору, хвороби ока та розробляѓ методи лікування та профілактики...

Вчення про очні захворювання

12 червня 2013 р.
Вчення про очні захворювання стало формуватися в стародавніх цивілізаціях...